lt  en 
į pradžią turinys susisiekite

LGA konferencija
spausdinti

LIETUVOS GEŠTALTO ASOCIACIJOS  (LGA) 22-oji konferencija

 

“Kūrybinė tuštuma geštalto terapijoje: teoriniai ir praktiniai tyrinėjimai."

 

 • LGA suvažiavimo - Konferencijos vieta: Kaunas, Laisvės al. 84 – 9
 • LGA suvažiavimo laikas: 2019 m. gegužės mėn. 18 d. (šeštadienis),  10 --- 12:45 val. (Pastaba: LGA suvažiavime dalyvauja tik LGA nariai ir stojantys į LGA).
 • LGA konferencijos laikas: 2019 m. gegužės mėn. 18 d. (šeštadienis),  14 --- 19 val.

 

10 – 12:45 val. - LGA suvažiavimas:

 1. 10 – 10:15 val.- Dalyvių atvykimas, registracija, 2019 m. LGA nario mokesčio sumokėjimas (20 eur).
 2. 10:15 – 10:30 val.- LGA prezidento metinis pranešimas. LGA prezidentas - Rytis Stelingis.
 3. 10:30 – 10:45 val.- LGA finansinė ataskaita. LGA finansininkas - Mindaugas Lapkus.
 4. 10:45 – 12:45 val.- LGA suvažiavimo klausimai:
 • Naujų narių priėmimas į LGA.
 • LGA valdybos rinkimas.
 • LGA revizijos komisijos rinkimas.
 • LGA etikos komisijos rinkimas.
 • LGA supervizoriaus sertifikato klausimai ir sprendimai.
 • 2019 m. LGA vasaros stovyklos pristatymas.
 • Kiti klausimai ir sprendimai.

12:45 – 14 val.- Pertrauka

 

14 – 18:30 val. - LGA konferencija: “Kūrybinė tuštuma geštalto terapijoje: teoriniai ir praktiniai tyrinėjimai."

 • 14 – 18 val.- Teoriniai ir praktiniai pranešimai:
 1. „Terapija be savasties: derlingos tuštumos ir savasties proceso tyrinėjimas iš geštalto terapijos ir budistinės perspektyvos“. Dr. Rytis Stelingis.
 2. „Trauma - geštalto terapijoje“. Aidana Lygnugarytė -  Grikšienė.
 3. „Karo veterano patyrimų analizė geštalto psichoterapijos požiūriu: „Kūrybinės tuštumos“ paieška“. Jurgita Kuliešienė, Asta Lygnugarytė, dr. Laima Sapežinskienė.
 4. Post-teminis pranešimas: „Asmens duomenų apsaugos reikalavimų taikymo geštalto psichoterapijoje praktiniai aspektai“. Asta Lygnugarytė.
 • 18 – 18:30 val. Konferencijos užbaigimas. Pažymėjimų išdavimas LGA konferencijos dalyviams.

 

LGA konferencijos mokestis: LGA nariams – nemokamai;  ne LGA nariams – 20 eur.

 

Registracija: Norinčius dalyvauti LGA konferencijoje, prašome registruotis iš anksto el. paštu: rytis@gestalt.lt arba tel. 8-699-54647.

 

Pagarbiai,

LGA valdyba

 

Pranešimų pristatymas

 

Terapija be savasties: derlingos tuštumos ir savasties proceso tyrinėjimas iš geštalto terapijos ir budistinės perspektyvos

 

Dr. Rytis Stelingis

 

Šiame pranešime - seminare bus pristatyta geštalto dėmesingo įsisąmoninimo (Gestalt mindfulness) praktika, sukurta remiantis Zen ir kitomis budistinėmis tradicijomis. Ši praktika skirta padėti pasirūpinti savimi ir paremti save bei sustiprinti geštalto terapeuto įgūdžius ir sugebėjimus išlikti atviram santykyje su priimančiu suvokimu, akimirka po akimirkos, tiek terapinėje situacijoje, tiek kasdieninėje patirtyje.

Seminaro metu mes kreipsime atidų dėmesį į tai ką patiriame čia ir dabar, momentas po momento, bei tyrinėsime derlingą tuštumą ir savasties procesą su kūrybišku neutralumu ir nevertinančiu priimančiu suvokimu. Mes reflektuosime į asmeninę patirtį ir sujungsime ją su intelektualiu supratimu iš geštalto terapijos ir budistinės perspektyvos.

Mes taip pat aptarsime esminius geštalto terapijos teorijos ir praktikos panašumus su budistiniais požiūriais ir praktikomis bei pažvelgsime kaip šios koncepcijos ir praktikos gali būti natūrali parama geštalto psichoterapijos praktikoje, bei kaip jos gali būti naudojamos už terapijos ribų, susiduriant su egzistenciniu skausmu ir kančia.

Šis seminaras susidės iš demonstracijos, instruktuojamos meditacijos, terapeuto - kliento praktikos, refleksijos, teorijos pristatymo ir diskusijos bei padės kurti pagrindus tolesniam šios koncepcijos ir praktikos vystymui.

 

 

Trauma - geštalto terapijoje

 

Aidana Lygnugarytė -  Grikšienė

 

 

Trauma geštalto terapijoje - Kviečiu į traumas pasižiūrėti per savo ir kliento "akinius". Traumos apibrėžimas, kaip mes geštalto terapeutai įsivardiname kas yra trauma, kviečiu visus gyvai padiskutuoti KAS YRA  TRAUMA? Darbas su ūmine ir lėtine trauma - ar yra terapinio darbo skirtumai? Kviečiu visus terapeutus pasidalinti kaip mes dirbame su traumomis, kokia mūsų patirtis - turtas? Kokius per terapinio darbo  patirtį atradome  esminius "įrankius", padedančius dirbant su traumomis? Kas gydo "įrankiai" ar santykis?  Kaip mes patys tvarkomės su traumomis? 

 

 

Karo veterano patyrimų analizė geštalto psichoterapijos požiūriu: „Kūrybinės tuštumos“ paieška

 

Jurgita Kuliešienė, Asta Lygnugarytė, dr. Laima Sapežinskienė

 

Karinio personalo gyvenimo kokybė kinta, nes yra veikiama stresinių ir trauminių patyrimų, todėl karinis personalas išgyvena sunkumų integruojantis į civilinį gyvenimą, dėl patiriamos gyvenimo fragmentacijos. Išgyvenamas konfliktas tarp profesinio ir socialinio tapatumo sukelia pergyvenimus dėl nepatenkintų poreikių. Atliekant karo veterano patyrimų analizę geštalto terapijos požiūriu, ieškant „Kūrybinės tuštumos“ pasireiškimo, siekiama atsakyti į klausimą - ar galima „Kūrybinę tuštumą“ kaip geštalto kontakto ciklo dalį, taikyti kaip efektyvios geštalto psichoterapijos rodiklį, karo veteranams, patyrusiems trauminius įvykius ir savo gyvenimo fragmentaciją.

 

 

Asmens duomenų apsaugos reikalavimų taikymo geštalto psichoterapijoje praktiniai aspektai

 

Asta Lygnugarytė

 

Sugriežtinti asmens duomenų apsaugos reikalavimai kelia neaiškumą tiek kasdieninėje psichoterapeutų veikloje, tiek užsiimant moksliniais tyrimais ar rašant straipsnius. Kartu su advokatų kontoros kolegomis parengėme dažniausia praktikoje kylančių, su asmens duomenų apsaugą susijusių klausimų analizę, bei atsakymus į juos.